Polska 94,65% Polska
Stany Zjednoczone 4,52% Stany Zjednoczone
Chiny 0,27% Chiny
Niemcy 0,19% Niemcy
Francja 0,05% Francja

Razem:

16

Krajów
00083
Dzisiaj: 83
Wczoraj: 67
Ten miesiąc: 83

Boże Ciało to uroczystość, która upamiętnia Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Pana Jezusa. Jest to święto ruchome, które przypada co roku dokładnie 60 dni po Wielkanocy.

W naszej parafii święto to wyróżniało się uroczystą oprawą. W Mszy Św. przewodniczył ks. prałat Mirosław Nowosielski. Po niej odbyła się procesja do czterech ołtarzy, które zostały wykonane przez następujące wioski: I ołtarz - Ćmiszew Rybnowski, II – Konstantynów, III – strażacy i IV – ulica Sochaczewska. Tegoroczne ołtarze oparte były na słowach Pana Jezusa zawartych w Ewangelii: I - "Bierzcie i jedzcie", II - "Ja jestem winnym krzewem, wy latoroślami", III - "Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem", IV - "Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim". W procesji zaangażowały się dzieci tegoroczne komunijne, chłopcy jako ministranci a dziewczynki jako bielanki niosące poduszki bądź sypiące kwiatkami. W uroczystość byli zaangażowani również strażacy, schola, koła żywego różańca i inne grupy parafialne i parafianie.

Ks. Mirosław przedstawił na Mszy krótką historię tego święta oraz podkreślił, że jest to jedyny dzień w roku, w którym wychodzimy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych wiosek czy miast. Przypomniał jak ważna jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a także pełne uczestnictwo w Mszy Św. poprzez zjednoczenie się z Jezusem w Komunii Świętej.

Milena Rusek