Polska 97,16% Polska
Stany Zjednoczone Ameryki 1,55% Stany Zjednoczone Ameryki
Chiny 0,32% Chiny
Niemcy 0,30% Niemcy
Francja 0,17% Francja

Razem:

37

Krajów
00049
Dzisiaj:  49 Wczoraj:  52 Ten miesiąc:  3.794

Dnia 19 marca wyruszyła po raz pierwszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wzięło w niej udział około 70 osób. Poniżej świadectwo organizatora i uczestnika:

„Szczęść Boże

W 2016r pierwszy raz brałem udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Pogoda nie była sprzyjająca. Padał deszcz, było wietrznie i mroźnie. Wędrówkę zakończyłem po 13km.

Postanowiłem, że muszę stworzyć własną drogę. Moja potrzeba była tak silna, że w tym roku zaplanowałem trasę 32 km.

Droga przebiegała przyjemnie, lekki przymrozek utwardził grunt. Bylem otoczony bliskimi. Po ok. 23 km zacząłem odczuwać zmęczenie, byłem przemarznięty. Chciałem się poddać, ale postawiony cel i gorliwa modlitwa wzmocniły mnie i zakończyłem wyznaczona drogę.

W organizacji i promocji wspierali mnie: żona, przyjaciele, Ks. Proboszcz, Wójt, harcerze. Każdy dołożył swoją cegiełkę. Po rozmowie z uczestnikami mogę stwierdzić, że osiągnęliśmy mały sukces i cieszę się, że EDK wzbudziła ogromne zainteresowanie. 

Damian”