Polska 96,40% Polska
Stany Zjednoczone 2,35% Stany Zjednoczone
Chiny 0,34% Chiny
Niemcy 0,26% Niemcy
Francja 0,20% Francja

Razem:

29

Krajów
00042
Dzisiaj: 42
Wczoraj: 106
Ten miesiąc: 2.025

W dniach 15 - 22 lutego 2019 r. z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Ziemi Świętej. Chętni, którzy chcieliby w niej uczestniczyć proszeni są o kontakt z Księdzem Proboszczem. Poniżej plan pielgrzymki:

1 dzień: WARSZAWA – TELAWIW

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku Patron Travel o godz. 12.30. Wylot do Tel Awiwu o godz. 15.05. Przylot do Tel Awiwu o godz. 19.50. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: CEZAREA NADMORSKA – G. KARMEL – KANA  -  NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu - miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń.  Obiadokolacja i nocleg w Galilei.
4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JORDAN

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Przejazd nad Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

5 dzień: GÓRA TABOR - JERYCHO – MARZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację i nocleg.
6 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Wizyta w Betanii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o godz. 11.50. Przylot do Warszawy o godz. 14.50.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

 

Cena: 3150 PLN

 

Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach  2*/3* (pokoje 2 osobowe); 7 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę przewodnika; opiekę księdza; ubezpieczenie: KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.); podatek Vat.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i innym opłat związanych z realizacja programu tj. 90 USD/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia: kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (650 PLN); wydatków osobistych.

 

Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek syryjskich i libańskich !

 

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

patrontravel

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1 tel. +48 (22) 635 97 75, 7201983 fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl