Polska 96,40% Polska
Stany Zjednoczone 2,35% Stany Zjednoczone
Chiny 0,34% Chiny
Niemcy 0,26% Niemcy
Francja 0,20% Francja

Razem:

29

Krajów
00043
Dzisiaj: 43
Wczoraj: 106
Ten miesiąc: 2.026

Dnia 6 października 2018 roku 6-osobowa grupka młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w wydarzeniu na stadionie narodowym w Warszawie, gdzie trwały rekolekcje „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. Zgromadziło się tam 40 tys. ludzi, aby oddać chwałę Bogu.

Centralnym punktem rekolekcji była Msza Św. sprawowana przez ok. 600 księży. Przewodniczył jej metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz. Homilię wygłosił ks. bp Edward Dajczak, w której myślą przewodnią było to „Czy znam Jezusa?”, „Jak się z Nim spotykam?”, „Jak wygląda to spotkanie z Nim?”

Poza centralnym punktem rekolekcji uczestniczyliśmy w konferencjach, koncertach, modlitwie uwielbienia, wysłuchaliśmy świadectw. Można było również skorzystać ze spowiedzi. Była również sala, w której w ciszy można było spotkać się i porozmawiać z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Reasumując w naszych sercach pozostanie wiele myśli, które nas poruszyły. Poprzez homilię możemy na nowo zastanowić się w jakiej tak naprawdę relacji jesteśmy z Jezusem. Często możemy iść obok Niego, ale nie potrafimy Go rozpoznać. Najpierw powinniśmy uwierzyć i powiedzieć „Jezu, ufam Tobie”. Wtedy możemy Go poznać, po tym jak pozwolimy Mu poukładać nasze trudne życie, czego my sami bez Niego nie potrafimy uczynić. Wtedy realnie jest przy nas obecny bo Go do siebie zaprosiliśmy. 

MR