Polska 97,19% Polska
Stany Zjednoczone Ameryki 1,57% Stany Zjednoczone Ameryki
Chiny 0,30% Chiny
Niemcy 0,30% Niemcy
Francja 0,15% Francja

Razem:

40

Krajów
00005
Dzisiaj:  5 Wczoraj:  55 Ten miesiąc:  1.456

         Młodzieżowy rajd rowerowy po Podlasiu odbył się w dniach 2-6 lipca 2018r. Grupa liczyła 11 osób wraz z ks. Proboszczem Andrzejem oraz panem kierowcą, którego pomoc znacznie ułatwiła wyprawę podczas przewozu bagaży. Uczestnicy przejechali ponad 200 km od Siedlec przez Korczew, Drohiczyn, Siemiatycze, Grabarkę, Serpelice, Janów Podlaski, Pratulin, Terespol, Kodeń do Białej Podlaskiej.

            Pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałac w Korczewie, a następnie udaliśmy się do Drohiczyna. Jest to bardzo bogate w zabytki miasto, uroczo położone nad rzeką Bug. Kolejnego dnia zwiedziliśmy Świętą Górę Grabarkę, która jest najważniejszym miejscem kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce. W środę udaliśmy się do Pratulina, w którym znajduje się Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Poświęcone jest zamordowanym tutaj w 1874 r. unitom. W tym sanktuarium mieliśmy również własną Mszę Św., której przewodniczył ks. Andrzej. W czwartek wyruszając z Terespola w dalszą trasę zatrzymaliśmy się w Kostomłotach aby zobaczyć cerkiew neounicką św. Nikity. Po niej udaliśmy się do Kodnia do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia. Tam też mieliśmy już ostatni nocleg. W piątek udaliśmy się do Białej Podlaskiej i to był ostatni punkt naszej wyprawy. Stamtąd wyruszyliśmy pociągiem już do domu.

            Reasumując dzięki tej wyprawie mogliśmy bardzo aktywnie i miło spędzić wspólnie czas. Każdego dnia jednoczyliśmy się z Bogiem w Mszy Św. a także w pięknie przyrody która nas tam otaczała. Wieczory spędzaliśmy przy grach planszowych, co nas jeszcze bardziej zintegrowało. Drugiego dnia mieliśmy ognisko, a przy nim wspólne rozmowy, a także śpiew.
Mimo zmęczenia fizycznego myślę, że każdy z nas zregenerował swoje siły na pokonywanie codziennych trudów.

 

Milena Rusek