Polska 94,65% Polska
Stany Zjednoczone 4,52% Stany Zjednoczone
Chiny 0,27% Chiny
Niemcy 0,19% Niemcy
Francja 0,05% Francja

Razem:

16

Krajów
00086
Dzisiaj: 86
Wczoraj: 67
Ten miesiąc: 86

         Młodzieżowy rajd rowerowy po Warmii i Mazurach odbył się w dniach 17-22 lipca 2017r. Grupa liczyła 10 osób. Uczestniczyła w nim schola naszej parafii wraz z ks. Proboszczem oraz panem kierowcą, którego pomoc znacznie ułatwiła wyprawę podczas przewozu bagaży. Uczestnicy przejechali ponad 200 km od Olsztyna po Giżycko.

         Odwiedzając Olsztyn zwiedzili m.in. planetarium, zamek biskupów, katedrę.  

Jadąc dalej udali się do Lidzbarku Warmińskiego Stoczka Klasztornego (miejsce uwięzienia Prymasa Tysiąclecia), Świętej Lipki i Kętrzyna. Celem wyprawy było poznanie zabytków i historii Warmii i Mazur ze szczególnym zwróceniem uwagi na sanktuaria tam znajdujące się. Podczas wyprawy uczestnicy mogli zachwycać się pięknem otaczającej przyrody. Młodzież uczestniczyła codziennie w porannej Mszy Św., aby prosić o pomoc w trudzie pokonania kolejnych kilometrów i dziękować za już przebyte. Przez wspólnie spędzony czas nasza schola bardziej się zintegrowała.

        W Świętej Lipce schola uczestniczyła w koncercie przy prezentacji organów, który wprowadził w niesamowity nastrój pełen wzruszeń. Po nim nie zabrakło również czasu na zabawę. Schola wraz z ks. Proboszczem i panem kierowcą zorganizowała ognisko. Przy nim towarzyszyła im gra na gitarze wraz ze śpiewem. Ks. Proboszcz zaprezentował piosenkę o Karolince i jej powołaniu, która wszystkim najbardziej utkwiła w pamięci wprowadziła w czas refleksji. Ognisko zakończyło się tańcem – belgijką. Poza ogniskiem wieczory spędzili przy rozmowach, gdzie ks. Proboszcz opowiadał o swoim powołaniu i o wielu innych sprawach związanych z wiarą, w których młodzież miała wątpliwości.

         Po wyprawie uczestnikom zostanie w pamięci wiele wspaniałych wspomnień. Dzięki niej młodzież poszerzyła swą wiedzę historyczną i religijną, a także umocniła swą wiarę w niezwykłej atmosferze.

…Bo „życie z Panem Bogiem jest piękne…”.

 

 Milena Rusek, Zuzanna Jakubiak