Adwent to radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W dniach 7-9 stycznia w naszej parafii odbyły się Rekolekcje Adwentowe.

Poprowadził je Ojciec Ashenafi pochodzący z Etiopii – misjonarz Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia. Był to czas szczególnej łaski poznania Boga, o Którym w wyjątkowy sposób opowiadał nam zaproszony Ksiądz Rekolekcjonista. Ojciec Ashenafi swoim przykładem życia ukazał nam drogę prowadzącą do Chrystusa. Zawdzięcza to przede wszystkim swojej rodzinie, która Boga widziała w każdej najmniejszej czynności. Nauczył nas również pieśni do Matki Bożej w swoim języku: „Selam, Selam, Mariam dengele”, co oznacza: „Bądź pozdrowiona Mario Najświętsza”. Rekolekcje były dla nas wszystkich owocnym czasem. W trzecim dniu ich trwania mogliśmy zjednoczyć się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Myślę, że nasze serca zostały odpowiednio przygotowane na przyjście Jezuska, aby mógł na nowo narodzić się w nich. Każdemu z nas zapadną w pamięci cenne nauki Ojca Ashenafi’ego, jak i jego ciepło i radość, którymi obdarował nas wszystkich. Gościć go w naszej parafii w ciągu tych 3 dni było niezwykłym doświadczeniem.