Polska 94,63% Polska
Stany Zjednoczone 4,54% Stany Zjednoczone
Chiny 0,27% Chiny
Niemcy 0,19% Niemcy
Francja 0,05% Francja

Razem:

16

Krajów
00069
Dzisiaj: 69
Wczoraj: 67
Ten miesiąc: 69

W sobotę 24 czerwca 2017r. w Łowiczu, odbyło się zakończenie Peregrynacji po naszej diecezji Obrazu Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku. W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyła również cząstka naszej parafii: ministranci pod opieką katechety - pana Romana Kowalskiego, scholanki, panie z Kół Żywego Różańca oraz inni parafianie. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył abp Marek Jędraszewski, a homilię wygłosił abp Sławoj Leszek Głódź. Obraz z Wizerunkiem Matki Bożej został uroczyście przeniesiony na plac przykatedralny około godz. 11.00. Po przeniesieniu odmówiony został Różaniec, a o 12.00 rozpoczęła się Uroczysta Msza Św. Po Mszy Św. bp Andrzej Franciszek Dziuba dokonał aktu zawierzenia całej diecezji Matce Bożej i zakończył słowami, które w 1979 r. w czasie podróży apostolskiej do Polski wypowiedział św. Jan Paweł II: „Niech zstąpi Duch Twój ! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi ! Tej ziemi !”. W tym wydarzeniu uczestniczyło wielu wiernych z całej diecezji.
Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji rozpoczęła się 3 września 2016 r. w Żyrardowie. Naszą parafię Matka Boża nawiedziła 10 marca 2017r., a w sobotę nastało pożegnanie i przekazanie Obrazu diecezji Warszawsko – Praskiej. W całej uroczystości towarzyszyły wiernym łzy wzruszenia i szczęścia. Niech ten blask, radość i pokój, jaki Maryja rozpaliła w naszych sercach pozostanie w nas na długo i zostaje przekazywany innym.

Milena Rusek