We wtorek - 18 czerwca - dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami (i nie tylko) udały się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Po drodze uczestnicy zwiedzili Drohiczyn. Pielgrzymi zobaczyli Katedrę i jej podziemia, kościół pofranciszkański, a także Muzeum Diecezjalne, gdzie m.in. można zobaczyć kielich z "duszą". Zdobyta została Góra Zamkowa, z której roztaczał się przepiękny widok na dolinę Bugu. Dodatkowym bonusem było spotkanie z miejscowym Ordynariuszem Ks. Biskupem Tadeuszem Pikusem.

 

Następnym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. W kościele pielgrzymi modlili się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie ucałowali relikwie męczenników z 1874 r.

 

Ostatnim punktem i miejscem docelowym pielgrzymki był Kodeń. W tutejszym sanktuarium sprawowanej Mszy św. przewodniczył o. Sylwester, a homilię wygłosił ks. Proboszcz. Po obiedzie i zapoznaniu się z historią obrazu (opisanego pięknie w książce Z. Kossak "Błogosławiona wina") chętni udali się nad Bug, gdzie przebiega granica państwa z Białorusią.