Polska 97,19% Polska
Stany Zjednoczone Ameryki 1,57% Stany Zjednoczone Ameryki
Chiny 0,30% Chiny
Niemcy 0,30% Niemcy
Francja 0,15% Francja

Razem:

40

Krajów
00005
Dzisiaj:  5 Wczoraj:  55 Ten miesiąc:  1.456

Obóz ten to dwa tygodnie spędzone pod namiotami w centrum Puszczy Augustowskiej nad jeziorem Płaskim z dala od cywilizacji. Jest to czas i miejsce, w którym można poznać Boga w ciszy i pięknie otaczającej przyrody. Założycielami tego obozu byli ks. Mirosław Nowosielski wraz ze swym bratem Zygmuntem, którzy co roku w nim czynnie uczestniczą.

W tym roku przypadał już 36 zjazd dzieci i młodzieży na rekolekcje. Z naszej parafii wzięło w nich udział 12 osób. Kierownikiem II turnusu (11-24 lipiec) był ks. Proboszcz Andrzej Sałkowski. Pomagali o. Marcin ze Zgromadzenia Sług Bożego Miłosierdzia i wspomniany wcześniej Zygmunt Nowosielski. Uczestnicy każdego dnia pogłębiali swą wiarę i relację z Bogiem poprzez udział w katechezach, modlitwę osobistą (lekturę i rozważanie Pisma Świętego), rozmowach w grupkach dzielenia prowadzonych przez animatorów, w Mszach Św. Każdy z nas mógł doświadczyć życzliwości, troski i miłości drugiego człowieka. Był również czas na zabawy,  tańce, kąpiele w jeziorze, ognisko oraz gry w piłkę nożną.

Myślę, że każdy z nas przez te dwa tygodnie odkrył w sobie prawdziwą wartość bycia dzieckiem Boga, który kocha nas bezwarunkowo i podnosi ze wszystkich trudności. Nauczyliśmy się również nieść tę miłość do naszych domów, rodzin, przyjaciół, środowisk, w których przebywamy. Zapewne każdy z nas zachowa w pamięci piękne wspomnienia i będzie chciał powracać tam każdego roku.

 

MR