Dnia 15 sierpnia na cmentarzu uczestniczyliśmy w obchodach Święta Wojska Polskiego i 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Program objął uroczystą Mszę Świętą oraz podniesienie flagi państwowej na maszt. W uroczystościach wzięli udział Wójt Gminy Rybno Damian Jaworski, Jakub Wojewoda prezes Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II Batalionu 18 Pułku Piechoty oraz zgromadzeni mieszkańcy.

Uroczystość rozpoczęła się od wciągnięcia flagi na maszt oraz odśpiewania hymnu Polski. Następnie została odprawiona Msza Św., której przewodniczył Ks. Proboszcz Andrzej Sałkowski. Po niej zabrali głos Wójt, a następnie Prezes Stowarzyszenia. Na koniec wszyscy udali się pod pomnik przy Kościele naszej parafii, który upamiętnia mieszkańców gminy Rybno, poległych podczas wojny 1920r., gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.