Polska 97,19% Polska
Stany Zjednoczone Ameryki 1,57% Stany Zjednoczone Ameryki
Chiny 0,30% Chiny
Niemcy 0,30% Niemcy
Francja 0,15% Francja

Razem:

40

Krajów
00005
Dzisiaj:  5 Wczoraj:  55 Ten miesiąc:  1.456

31 października 2019 roku o godz. 19.00 w parafii św. Wawrzyńca odbyła się Noc Świętych pod hasłem „Świętość w codzienności”. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej procesji z wprowadzeniem świętych w relikwiarzach. Z naszej parafii były to relikwie pięciu świętych: św. Faustyny, św. Pio i św. Stanisława, św. Kazimierza i św. Józefa Kalasancjusza.

Kolejnym punktem tego wieczoru było wysłuchanie Słowa Bożego i homilii wygłoszonej przez ks. Marcina Rutkowskiego. Podkreślał, że uroczystość Wszystkich Świętych jest radosnym uczczeniem tych wszystkich, którzy są w niebie i dzięki temu są szczęśliwi. Mówił, że ich życie było zmaganiem się z takimi samymi trudnościami, jakie i nas spotykają.

Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wzbogacona była ona w śpiew i rozważania przygotowane przez młodzież tej parafii.

Ostatnim punktem tego spotkania było zgromadzenie się przy pomniku św. Jana Pawła II i sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Tam zostały złożone kwiaty i wspólnie odśpiewano „Barkę” oraz Apel Jasnogórski. Na zakończenie każdy mógł ucałować relikwie wybranego świętego. Po zakończonej modlitwie wszyscy zgromadzili się w ostoi św. Dominika na agapie.