Polska 97,19% Polska
Stany Zjednoczone Ameryki 1,57% Stany Zjednoczone Ameryki
Chiny 0,30% Chiny
Niemcy 0,30% Niemcy
Francja 0,15% Francja

Razem:

40

Krajów
00002
Dzisiaj:  2 Wczoraj:  55 Ten miesiąc:  1.453

Wieczorem 31 października 2018r. w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbyła się Noc Świętych. Główną jej postacią był Św. Jan Paweł II.
Wydarzenie rozpoczęło się procesyjnym wniesieniem przez młodzież relikwii czternastu świętych i błogosławionych. Wśród nich pojawili się m. in.: św. Wiktoria, św. Jan Paweł II, św. Stanisław Kostka, św. Siostra Faustyna, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. Przy każdej z postaci odczytano krótką notatkę na temat życia. Po procesji modliliśmy się Litanią do Wszystkich Świętych. Następnie została odczytana Ewangelia, a po niej odtworzono fragmenty homilii Jana Pawła II. Po tych wypowiedziach nastąpił czas adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Całości przewodniczyła schola młodzieżowa, która pomogła w uwielbianiu Pana Boga.

Kolejnym punktem spotkania było wyjście procesją z relikwiarzami na ulice miasta, aby wspólnie dać przykład naszej wiary. Pochód zatrzymał się przy pomniku Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Tam odśpiewaliśmy „Barkę” i Apel Jasnogórski.

MR

Poniżej link do strony ze zdjęciami:

https://lowicz.gosc.pl/gal/pokaz/5130654.Noc-Swietych-w-Sochaczewie/2#gt