Polska 97,21% Polska
Stany Zjednoczone Ameryki 1,51% Stany Zjednoczone Ameryki
Niemcy 0,34% Niemcy
Chiny 0,30% Chiny
Francja 0,13% Francja

Razem:

42

Krajów
00011
Dzisiaj:  11 Wczoraj:  28 Ten miesiąc:  2.165

Obóz ten to dwa tygodnie spędzone pod namiotami w centrum Puszczy Augustowskiej nad jeziorem Płaskim z dala od cywilizacji. Jest to czas i miejsce, w którym można poznać Boga w ciszy i pięknie otaczającej przyrody. Założycielami tego obozu są ks. Mirosław Nowosielski wraz ze swym bratem Zygmuntem.

W tym roku przypadał już 37 zjazd dzieci i młodzieży na rekolekcje. Z naszej parafii wzięło w nich udział 9 osób. Kierownikiem II turnusu (16-27 lipiec) był ks. Tomasz, wraz z ks. Proboszczem Andrzejem Sałkowskim i wspomnianym wcześniej p. Zygmuntem Nowosielskim. Uczestnicy każdego dnia pogłębiali swą wiarę i relację z Bogiem poprzez udział w katechezach, modlitwę osobistą (lekturę i rozważanie Pisma Świętego), rozmowach w grupkach dzielenia prowadzonych przez animatorów, w Mszach Św. Każdy z nas mógł doświadczyć życzliwości, troski i miłości drugiego człowieka. Był również czas na zabawy,  tańce, kąpiele w jeziorze, ognisko oraz gry w piłkę nożną.

Myślę, że każdy z nas przez te dwa tygodnie odkrył w sobie prawdziwą wartość bycia dzieckiem Boga, który kocha nas bezwarunkowo i podnosi ze wszystkich trudności. Nauczyliśmy się również nieść tę miłość do naszych domów, rodzin, przyjaciół, środowisk, w których przebywamy. Zapewne każdy z nas zachowa w pamięci piękne wspomnienia i będzie chciał powracać tam każdego roku.

Poniżej krótkie świadectwa uczestników obozu Mikaszówka 2019:

Wiktoria:
Mikaszówka daje mi bliższe spotkanie z Bogiem. Pozwala mi odkryć Jego miłość i intencje wobec mnie. Mikaszówka daje mi akceptowanie siebie, taką jaką jestem oraz że taką podobam się Bogu. Pozwala mi też zaakceptować moje emocje i uczucia związane na co dzień w danej sprawie. Pozwala też działać w grupie i rozmawiać o tym, co może np. być dla mnie ciężkie lub gdy czegoś nie rozumiem. To miejsce jest dla mnie czymś bliskim i ważnym.

Zosia:
Uczestnictwo w obozie rekolekcyjnym Mikaszówka pozwoliło mi zawrzeć nowe znajomości, umocnić swoją wiarę w Boga. Pokazało mi również, że można żyć bez telefonu i spać w namiotach w lesie. Wyciszyłam się od tego, co mnie otaczało na co dzień. Dostrzegłam jak wiele znaczy dla mnie rodzina i przyjaciele – życie bez nich byłoby puste.

Julka:
Uczestnictwo w obozie rekolekcyjnym Mikaszówka dodało mi więcej pewności siebie, pozwoliło zawrzeć nowe znajomości, pobudziło moją wiarę w Trójcę Świętą. Zrozumiałam to, co Bóg pragnie mi powiedzieć poprzez Jego słowo. Mogłam zachwycać się pięknem natury. Brak telefonu pozwolił mi bardziej skupić się na Panu Bogu. To pomogło mi też w refleksjach na różne tematy. Dzięki temu mogłam poznać, co jest dla mnie naprawdę ważne. Cieszę się, że mogłam spędzić tak miło czas.

Michał:
Obóz rekolekcyjny Mikaszówka przyniósł mi zarówno rozwój duchowy jak i zawarcie nowych przyjaźni z super ludźmi. Serdecznie polecam ten obóz !

katecheza

rozśpiewka

zachód nad Płaskim

ognisko "zapoznawcze"

wieczorna kąpiel w jeziorze

rozmowy na pomoście

wycieczka nad jez. Wigry

przejazd Wigierską Koleją Wąskotorową

na Górze Cisowej