18 listopada 2018r. odbył się w Domu Parafialnym koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami byli: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Pan Albert Szułczyński wraz z Panią Joanną Rolewską, natomiast wykonawcami: dzieci i młodzież ze Studia Piosenki oraz Panie z zespołu Seniority.

Koncert ten cieszył się dużą publicznością. Rozpoczęliśmy go wspólnie odśpiewanym Hymnem. Każdy z nas mógł przenieść się w chwilę zadumy i poczuć wdzięczność za wolność naszej Ojczyzny. Wśród wykonanych pieśni patriotycznych nie mogło zabraknąć takich jak: „Taki kraj”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Biały krzyż” czy na koniec wspólnie odśpiewanej „Roty”.
Dziękujmy Bogu za naszą Ojczyznę i polecajmy w modlitwie każdego z nas, abyśmy byli dumni z naszego pochodzenia i odważnie dawali świadectwo naszej wiary.