Polska 94,65% Polska
Stany Zjednoczone 4,52% Stany Zjednoczone
Chiny 0,27% Chiny
Niemcy 0,19% Niemcy
Francja 0,05% Francja

Razem:

16

Krajów
00083
Dzisiaj: 83
Wczoraj: 67
Ten miesiąc: 83

…Zdecydował się  przyjść do nas, jako kołyskę wybrał sobie żłóbek. A w niebie miał pałace u swego Ojca Najwyższego. Malutki Jezus zrezygnował z dobrodziejstw i bogactw, bo dla Niego ważniejszy był człowiek… cała ludzkość…


Właśnie dla Niego… dla Jezuska… w naszej parafii, dnia 06.01.2018r. o godz. 19.00 w Święto Objawienia Pańskiego, odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”. Organizatorami koncertu byli Milena Rusek i Radosław Basiński wraz z ks. Proboszczem Andrzejem Sałkowskim. Wykonawcami kolęd byli dzieci i młodzież z naszej parafii.

W tym wydarzeniu uczestniczyło wielu naszych parafian jak i spora część osób spoza parafii. Byliśmy zachwyceni taką ilością gości. Koncert odbył się w bardzo miłej, urokliwej i wzruszającej atmosferze. Wykonawcy całym swym sercem, jak najpiękniej, zaśpiewali poszczególne kolędy. Każdą kolędę poprzedzało rozważanie nawiązujące do niej. Wszyscy nagrodzili każdego z występujących ogromnymi brawami. Słuchacze razem z wykonawcami włączali się w śpiew.

Koncert przedstawiał etapy Narodzenia Pana Jezusa – od Zwiastowania aż po przybycie Trzech Królów, dzieci i nas wszystkich. Dlatego też zaczęliśmy go pieśnią „Archanioł Boży Gabriel” a zakończyliśmy kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Na koniec Ksiądz Mirosław Nowosielski poprowadził kolędę „Wśród Nocnej Ciszy” i wspólnie ją zaśpiewaliśmy. Ksiądz Andrzej zakończył koncert podziękowaniami i błogosławieństwem.
Wszystkim naszym drogim artystom – naszym zdolnym parafianom – pragniemy serdecznie podziękować za piękny śpiew i zaangażowanie a byli to: Karolina Reszka, Klaudia Kantorska, Natalia Kacperska, Julia Winnicka, Julia Simczuk, Emilia Budzyńska, Zofia Kawecka, Wiktoria Zielkowska, Wiktoria i Dominika Owczarek, Zuzanna Jakubiak, Zuzanna Grys, Oliwia i Antonina Siewiera, Anna Adamiak, Wioletta Kowalik, Roksana Wasielewska, Julia Wójcicka, Paulina Pytkowska, Hubert Woźniak, Dawid Rusek, Amelia i Jan Birek jak i Pani Organistka – Jolanta Więckiewicz. Bez nich koncert nie miałby miejsca. My – organizatorzy - również włączyliśmy się w śpiew. Dziękujemy także Grzegorzowi Kaźmierczakowi, który służył nam pomocą przy obsłudze sprzętu i nagłośnienia między innymi włączaniu i wyłączaniu podkładu. Jego pomoc znacznie ułatwiła nam przebieg koncertu. Mamy nadzieję że takie wspólne kolędowanie w naszej parafii pozostanie już tradycją. Zapraszamy za rok…

Reasumując, codziennie jesteśmy świadkiem Bożego Narodzenia. Na ołtarzu przychodzi i staje wśród nas to samo Dziecię - Jezus. Wyjdźmy Mu na spotkanie. Niechaj dokona się Boże Narodzenie. Kiedy rodzi się Bóg, niech w nas, nie będzie zimniej niż w tamtej stajni…

Milena Rusek