Narodziłem się z miłości, abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość.
Narodziłem się w prostocie, abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany.
Narodziłem się w twoim ludzkim życiu, mówi Bóg,
aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.

Właśnie dla Nowonarodzonego Jezuska 6 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 odbył się II Koncert Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Małemu”. Wykonawcami byli nasi parafianie – dzieci, młodzież i dorośli. Organizatorami koncertu byli: Klaudia Kantorska, Milena Rusek i Radosław Basiński wraz z Ks. Proboszczem Andrzejem Sałkowskim.

Wydarzenie to zgromadziło bardzo wielu ludzi, zarówno naszych parafian jak i gości spoza parafii. Byliśmy zachwyceni tak sporą obecnością. Słuchacze również włączali się w śpiew kolęd.

Koncert rozpoczęliśmy pieśnią „Archanioł Boży Gabriel” a zakończyliśmy „Kolędą dla nieobecnych” wspominając przy tym w ciszy swoich bliskich zmarłych. W jednej z kolęd, tj. „Gdy  się Chrystus rodzi” wystąpili Księża naszej parafii: Ksiądz Andrzej i Ksiądz Mirosław wraz z Ojcem Sylwestrem ze Zgromadzenia Sług Bożego Miłosierdzia. W śpiew kolęd włączył się również Wójt naszej gminy Rybno – Pan Damian Jaworski. Ksiądz Andrzej zakończył koncert podziękowaniami i błogosławieństwem.

Wszystkim naszym wspaniałym artystom – naszym zdolnym parafianom – pragniemy serdecznie podziękować za piękny śpiew i zaangażowanie, a byli to: Dominika Owczarek, Krystian Kosmala, Dawid Rusek, Ania Adamiak, Paulina Pytkowska, Jaś Birek, Marcelina Liberadzka, Ilona Trzeciak, Ania Piecka, Jaś Kawecki, Julia Simczuk, Antosia Kujawa, Zosia Kawecka, Amelka Birek, Emilka Budzyńska, Wiktoria Zielkowska, Julia Winnicka, Pan Albert Szułczyński – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Julka Wójcicka, Antosia Siewiera, Zuzia Jakubiak, Hubert Woźniak, Karolina Reszka, Nikola Lewandowska, Wiktoria Owczarek, Zuzia Grys, Oliwka Siewiera, Natalia Kacperska. Poza tym śpiewali również: Grupa przedszkolna – Wesołe Misie – był to występ rodzinny, a także Dyskusyjny Klub Książki i Schola Św. Bartłomieja. Bez nich wszystkich koncert nie miałby miejsca. My – organizatorzy – również włączyliśmy się w śpiew swoich wybranych kolęd, a także wystąpiliśmy razem z Wójtem Panem Damianem Jaworskim w kolędzie „Wśród nocnej ciszy”. Dziękujemy także Grzegorzowi Kaźmierczakowi, który służył nam pomocą przy obsłudze sprzętu i nagłośnienia między innymi włączaniu i wyłączaniu podkładu. Jego pomoc znacznie ułatwiła nam przebieg koncertu.

Był to cudowny wieczór. Niech Maleńki Jezus obdarza nas wszelkimi łaskami! Właśnie tym śpiewem otworzyliśmy Mu drzwi do swoich serc i niech właśnie tam pozostanie już na zawsze!

MR

Poniżej link do filmiku z koncertu: