Polska 95,59% Polska
Stany Zjednoczone 3,46% Stany Zjednoczone
Chiny 0,20% Chiny
Niemcy 0,15% Niemcy
Francja 0,15% Francja

Razem:

21

Krajów
00039
Dzisiaj: 39
Wczoraj: 62
Ten miesiąc: 2.151

Młodzieżowy Rajd Rowerowy odbył się w dniach 8-13 lipca 2019 roku. Grupa liczyła 8 osób. Uczestnicy przejechali około 200 km od Częstochowy do Krakowa. Szlak ten pozwolił na zobaczenie najciekawszych obiektów i zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Rajd rozpoczęliśmy od Mszy Św. w Częstochowie.

Po niej wyruszyliśmy do Olsztyna, w którym zwiedziliśmy pierwsze ruiny zamku podczas zaplanowanej trasy. Kolejnymi punktami wycieczki były: Zamek i Rezerwat „Ostrężnik”, sanktuarium w Leśniowie,

Zamek w Mirowie, Zamek w Bobolicach, Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

Zamek Pilcza:

Zamek w Rabsztynie:

Zamek Pieskowa Skała,

 

 

Zamek w Ojcowie i Wawel w Krakowie. Podążając tak malowniczym szlakiem mogliśmy podziwiać piękno przyrody i uwielbiać Boga w tym, co dla nas stworzył. Ostatni etap wiódł po Krakowie. Odwiedziliśmy Kamedułów na Bielanach, Benedyktynów w Tyńcu, a ponadto Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 

 

 

Ostatniego dnia już na pieszo zwiedzaliśmy zabytki starego Krakowa. 

      Rajd ten został nazwany przez uczestników ekstremalnym, ponieważ trasa nie należała do najłatwiejszych przez liczne wzniesienia, a także kamieniste oraz piaszczyste drogi w niektórych odcinkach. Jednak mimo takich trudności wszyscy daliśmy radę i cieszyliśmy się, że mogliśmy spędzić wspólnie czas w tak urokliwych miejscach. Jednocześnie mogliśmy umocnić naszą relację z Bogiem podczas codziennej Mszy Św.