W piątek, (12.04.2019r.) o godz. 17.30, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Rybna, której przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Sałkowski wraz z ks. Mirosławem Nowosielskim i służbą liturgiczną. Uczestniczyło w niej wielu parafian.Pierwsza stacja rozważana była przed Kościołem, a kolejne w procesji przez wytyczone ulice naszej parafii. W pierwszej stacji Krzyż nieśli ministranci, a następnie parafianie, którzy zmieniali się przy każdej stacji. Rozważania również czytane były przez parafian. Dotykały one problemów i trudności z którymi boryka się dzisiejszy człowiek. Kierowały nas do refleksji nad naszym życiem i poruszały serca każdego z nas. Przedstawiały trudne relacje w rodzinie i nie tylko, mówiły o zranieniach jakie w nas są. Prosiliśmy Jezusa o pomoc w uzdrowieniu ich oraz niesienia naszych życiowych Krzyży. W przechodzeniu do kolejnych stacji śpiewane były pieśni związane z Męką Pańską.
Droga Krzyżowa została zakończona ostatnią stacją przed Kościołem. Mimo zimna na zewnątrz, w sercach towarzyszyło nam ciepło przez całą Drogę.