Polska 97,16% Polska
Stany Zjednoczone Ameryki 1,55% Stany Zjednoczone Ameryki
Chiny 0,32% Chiny
Niemcy 0,30% Niemcy
Francja 0,17% Francja

Razem:

37

Krajów
00049
Dzisiaj:  49 Wczoraj:  52 Ten miesiąc:  3.794

W dniu 09.09.2017r. odbyło się I Diecezjalne Spotkanie Młodych w Łowiczu w muszli koncertowej. Przebiegło ono pod hasłem „Mówię Ci, wstań”. Zebrała się na nim młodzież z całej diecezji wraz z Księżmi z poszczególnych parafii. W spotkaniu tym uczestniczyła również młodzież z naszej parafii z Ks. Proboszczem.

Wielu młodych ludzi odpowiedziało na zaproszenie Pana Boga, aby Go wielbić i oddać Mu chwałę, a także jak wyjść z tego, co nas przytłacza oraz hamuje do tego, aby odważnie głosić Chrystusa.            W rozwiązaniu tych wątpliwości pomógł koncert Grzegorza Kloca i jego świadectwo. Mówił on, że dopiero gdy odnalazł Boga, który jest największą Gwiazdą, odnalazł również sens swojego życia i wyszedł z mroku i ciemności, w których tkwił. Młodzież właśnie jego utwór, pt. „Powrót Łazarza”, obrała za hymn tego spotkania.

Kolejnym punktem spotkania było pełne energii i emocji świadectwo Dobromira Makowskiego. Młodzież była bardzo zasłuchana w jego słowa, który opowiadał przez jakie złe sytuacje i cierpienie przeszedł w ciągu całego swojego dzieciństwa i młodości oraz jak Bóg go z tego wyciągnął i obdarzył szczęściem, którego tak bardzo pragnął. Za pomocą rapu przybliża młodym Chrystusa. Również na spotkaniu przedstawił kilka swoich utworów.

Po wystąpieniu Dobromira swoim świadectwem podzielili się także małżonkowie z duetu „Jedno Ciało”. W nim, jak i w swych utworach podzielili się pięknem Miłości, jaką Bóg obdarowuje dwoje przeznaczonych sobie ludzi.

Ostatnim punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył bp. Andrzej F. Dziuba. Uczestniczył w niej również bp Wojciech Osial i ponad 30 księży z naszej diecezji. Bp Andrzej Dziuba zachęcał, aby każdego dnia głosić i naśladować Chrystusa.

Często tak ciężko nam wyjść z ciemności w jakich tkwimy. Może właśnie przed tym spotkaniem niektórych z nas ogarniała niechęć przyjazdu albo brak sensu uczestniczenia w nim. Jednak Bóg pokierował inaczej bo chciał nas wyciągnąć z tego, tak samo jak w codziennym życiu, gdy ogarnia nas bierność w nawiązaniu przyjaźni z Nim i dzielenia się każdą przeżytą chwilą. Dlatego On mówi do każdego z nas: „Mówię Ci, wstań”… Spróbujesz ? Może naprawdę warto…

 

„Czy gotowy jesteś dziś stać i do Boga wołać za światem?
Zabić w sobie samym swój strach? Skoncentrować cały swój zapał?
Aby kiedy trzeba być tam, gdzie złożono w grobie Łazarza
i zapłakać nad nim jak Pan, na gapiów wcale nie zważać.
Czy gotowy jesteś jak lew, jutro skoczyć na barykady?
Narażając się okrzyk wznieść, aby słabym dodać odwagi?
Zwyciężając niemoc i ból, razem w biegu dotrwać do końca?
Być obrońcą sierot i wdów, by poznały swojego Ojca?
Czy gotowy jesteś dziś stać?”

Milena Rusek

 

Fotorelację można znaleźć pod adresem: http://lowicz.gosc.pl/gal/spis/4174363.I-Diecezjalne-Spotkanie-Mlodych