A A A

W dniu 27 czerwca odprawili swoje ostatnie Msze św. ksiądz proboszcz Andrzej Sałkowski i rezydent ksiądz prałat Mirosław Nowosielski. Po pięciu latach posługi w naszej parafii zostali skierowani do parafii św. Józefa w Sannikach. Dziękujemy Bogu za ich posługę, za wspólnie spędzony czas. W pożegnaniu uczestniczyli bardzo licznie zebrani wierni.

W dniu 22 czerwca 2021 r. odbyła się pielgrzymka dzieci Komunijnych do Lichenia. Uczestniczyły w niej dzieci, które przystąpiły do I Komunii w tym (2021) i w zeszłym (2020) roku. Dzieciom towarzyszyli rodzice (czasem babcie lub ciocie), katecheci i ks. proboszcz. W pielgrzymce uczestniczyło 90 osób.

Jak co roku tradycyjnie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Wcześniej uroczystej Eucharystii przewodniczył o. Kamil Mróz MI. Procesję na zmianę prowadzili: o. Kamil, ks, prałat Jerzy Czarnota, ks. proboszcz Andrzej Sałkowski. Ołtarze przygotowali:

mieszkańcy Aleksandrowa

mieszkańcy Nowego Szwarocina i Erminowa

strażacy OSP Rybno, Jasieniec, Cypriany i Erminów

mieszkańcy ulic Parkowej i Batalionów Chłopskich

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej (30 maja) trzech aspirantów: Antek R,, Antek S. i Mateusz zostało promowanych przez Proboszcza na ministrantów. Chłopców polecamy modlitwie i życzymy, aby ich służba przy ołtarzu była na większą chwałę Boga.

Dnia 23 maja na Mszy św. o godzinie 12:00 trzydzieścioro dzieci naszej parafii po raz pierwszy uczestniczyło w pełni w Eucharystii, przyjmując do swego serca Najświętsze Ciało Pana Jezusa. Dla wszystkich dzieci była to doniosła chwila.

Ksiądz proboszcz w homilii zachęcał, aby serca tak dzieci, jak i wszystkich zawsze były otwarte dla Jezusa.

foto Adam Staszewski